Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Climategate: pohľad do zákulisia vedeckého konsenzu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

len tak dalej
cim viac takychto clankov v SK jazyku bude, tym aspon ciastocne budu eliminovane alarmisticke nezmysly absolutne ovladajuce vacsinu medii. Skuste si urobit maly prieskum u ludi vo Vasom okoli, vacsina uz poklada AGW za nespochybnitelny fakt a nutnost zaplatit nejakou formou "tym dobrym ludom" co to chcu napravit za akceptovatelny odpustok.
bm2
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 > >>

len tak ďalej

Článok Bikera je znôškou poloprávd, lží, zavádzaní a nepresností. Presne v neoliberálnom duchu. Čím viac klamstiev, tým "lepšie". Treba nejako ospravedlniť drancovanie a ničenie planéty. Nech žije voľný trh !
 

počkať, počkať

toto treba oddeľovať. Myslím, že málokto je za drancovanie planéty... a o tomto tu ani nie je reč. Práve naopak, z klimatických zmien sa stal postupne akýsi všeobímajúci vinní - povodne, požiare, víchrice, náhle zmeny počasia, teplo, zima, dážď..... skrátka za všetko. Ešte aj za dlhé inverzné počasie v novembri 2008 bolo vinné GO (fakt, nekecám, počul som to v správach).... a pritom pravda je kdesi úplne inde. Problémy napr. s vodou často súvisia s drancovaním jej zdrojov a nie s klimatickými zmenami, takže vlastne vinník nám unikal... a označiť tento blog za znôšku poloprávd si nemyslím, že je korektné... alebo, tak prosím konkrétne výčitky. Takto je green Váš príspevok len také plácnutie do vody.... Čo má so strašením ľudí spoločný voľný trh? Čo je vlastne zlé, ak by bolo teplejši? Teraz je pár dní v GB zima a sú z toho na vetvy, škody zatiaľ odhadnuté na dve miliardy libier. nebola by lepšia teplejšia zima????
 

obratena zelena logika ?

z tvojho tvrdenia nikde vyssie ze graf 9 je spochybnitelny teda vyplyva, ze clanok je znoska ... vid vyssie ? Bud svoje tvrdenie mily SUDRUH dolozis, alebo potom plati ekvivalentne > VSETKY prispevky sudruha greena su znoskou polopravd, lzi, zavadzani a nepresnosti. Presne v neokomunistickom duchu modnej zelenej farby. Regulatori vsetkych krajin SPOJTE SA !
 

oprava

niekde vyssie ( v diskusii )
 

Článok zavádza

Snaží sa nás presvedčiť nekorektnou metódou, že všetky rekonštrukcie teploty z paleodát sú zlé a správne sú len tie, čo autor uviedol v blogu (hoci som jasne poukázal na opak), a ide ešte ďalej a tvrdí, že ani merania teploty nestoja za nič. Merania teploty robia najmenej 4 nezávislé inštitúcie a ich výsledky sú si dosť podobné. Ďalšie 2 inštitúcie merajú pomocou satelitov teplotu spodnej troposféry. Záver: všetci vedci sa mýlia a Vanovčan má pravdu. Zábavné nie ? A dôkazy ? Akési úbohé špekulácie okolo ukradnutých e-mailov bez zjavného kontextu.
Na to, aby sme zistili, že sa otepľuje netreba žiadne merania teploty. Stačí merať úbytok ľadu.
95% horských ľadovcov zmenšuje od roku 1970 hrúbku:
http://upload.wikimedia.org/wi...

Od roku 1950 horské ľadovce (bez Grónska a Antarktídy) zmenšili svoju hrúbku v priemere o 14 metrov.

http://upload.wikimedia.org/wi...


Objem ľadu rýchlo stráca Grónsko asi od roku 1993. Dovtedy boli straty ľadu kompenzované nárastom zrážok:

http://picasaweb.google.sk/gre...

Zmenšovanie objemu ľadu v Antarktíde gravimetrickou metódou:
http://picasaweb.google.sk/gre...
 

len pre upresnenie,

Tie odkazy na wiki su z tych 5428 topicov wiki, ktore vytvoril, alebo upravil sudruh Connolley osobne ?
 

 

a odkaz na obrazky vo vlastnom albume picasa bez kontextu a zdroja ma uz presvedcili celkom. Sudruh vlcatko/green toto su tie DOKAZY co maju nahradit "spekulacie" okolo "UKRADNUTYCH" mailov ( vsetci zeleni toto slovo nezabudnu zdoraznit ) ? To sudruh Ac je aspon selektivny Ctrl-C/V-edec, aj link k dalsej katastrofe co sa na nas vali prihodi.
 

pocuvaj, hlava zelena

zatial si reagoval tym, ze nebudes reagovat, propagandistickymi frazami, za ktore by sa ziadny komunista (ozaj, bol si?) nemusel hanbit a nepodlozenym obvinenim autora z nekaleho financovania. aha, aby som nezabudol, na jeden graf si priniesol reakciu ludi, ktori po desatrocia falsovali udaje.

Takze bud mas naozaj nieco, alebo sa netvar, ze ti ide o zemegulu.
 

 

myslim ze nebol, je to uz sorta typu Ac = enviromentalna ekologia, alebo iny druh socialneho inzinierstva predstierajuceho vednu disciplinu. Preto ten spravodlivy hnev UVEDOMELEHO a SPOLOCENSKY ZODPOVEDNEHO, mysliaceho na BUDUCNOST.
Autor blogu siahol na jeho vieru, a preto by mala byt jeho uhlikova stopa ukoncena.
 
Hodnoť

Nechutné Vanovčanove metódy

Vanovčan nechutne zavádza. Pozrime si napríklad obrázok 5. v blogu:

"Obr.5 "Hide the decline" na stránke MetOffice: reklama na okraji stránky
zakrýva pokles globálnych teplôt (december 2009)"

Je jasné už aj z grafu samotného, že ide o ročné priemery teplôt od roku 1850 do roku 2008 (je to v hlavičke grafu). Ročný priemer za rok 2009 ešte nebol vyhodnotený. Keďže sa jedná o ročné priemery, samozrejme hovoriť o decembri 2009 je nezmysel. V grafe teda nie je ani ročný priemer 2009, ani december 2009 a teda reklama, ktorá tam mimochodom nie je (Vanovčan si ju tam dokreslil), nemá čo zakrývať.
Tu je originálny link na graf:
http://www.metoffice.gov.uk/cl...
 

 

ak je tu niekto NECHUTNY, tak je to clovek produkuci toto >

"Šíriť taký smrad a zavádzanie, ako šíri Biker , to sa naozaj nedá zadarmo. Na to musí byť človek zaplatený, aby sa nejako duševne vyrovnal s tým že zámerne klame."
 

Áno

Napísať, že "raklama zakrýva december 2009" na tom grafe je naozaj nechutná manipulácia. A smrdí to. Vanovčan musel vedieť, že zavádza. Reklama nič nazakrýva, december 2009 v grafe vôbec nemôže byť už z princípu (ročné priemery teplôt).
Ak si Vanovčan neuvedomuje čo píše, potom sa mu ospravedlňujem. Lenže v tom prípade je nekompetentný a jeho text nemá hodnotu väččšiu, ako použitý toaletný papier.
 

 

Green, v popise obrazku je spomenute "december 2009". Nie som sa, kto si to vtedy vsimol:
http://bobtisdale.blogspot.com...
 

 

Aj z toho vyplýva, žeby si nemal preberať klimatologický bulvár a na základe neho robiť blogy. Potom sa nečuduj, že Ťa stihne tvrdá ktitika, keď vychádzaš z manipulatívnych zdrojov. Používaj seriózne vedecké zdroje, ako napríklad Alexander Ač.
 

;o)

Napriklad take Acovo tvrdenie v jeho clanku o naraste oceanov o NIEKOLKO METROV v dosledku cinnosti cloveka - to je zosobnena vedecka serioznost - ala Al Gore.
:D
 

 

http://veda.sme.sk/diskusie/16...

Nemáte pravu, to netvrdil Ac.

Asi máte na mysli v tom člůánku tento odstavec:

"Ak v najbližších rokoch nezmeníme energetický kurz, nevyhneme sa nárastu hladín oceánov o niekoľko metrov, úniku obrovského množstva metánu zo zamrznutého permafrostu, roztopia sa pevninské ľadovce v Himalájach či v Andách a vymiznú milióny rastlinných a živočíšnych druhov."

V článku se píše, že pokud se v nejbližších letech neudělajáí příslušná opatřerní, může to vést k vzestupu oceánu o několik metrů (není psáno za jak dlouho).A to že stoupne hladina oceánu o několi metrů reálné je, ale potrvá to mnohem delší dobu než jen jedno století, které zřejmě nyní máte na mysli.
 

Zase sa hrame na blbeckov

To, co napise autor v clanku, je snad jeho tvrdenie, pokial v clanku vyslovne nie je uvedene inak.
Ze sa v jeho clanku nedaju odlisit nazory autora od Acovych fantasmagorii tiez nieco vypoveda o serioznosti pristupu.
.
Ale to je jedno, nakolko debata bola o serioznosti zdrojov.
Pretoze ocean niekedy nepochybne vzostupi o niekolko metrov bez ohladu na to, co spravime, je tvrdenie v clanku NESERIOZNE - a to velmi mierne povedane.
Nehovoriac o tom, ze vynasat tisirocne klimatologicke predpovede je vrchol neserioznosti, ked predpovedie na dekadu totalne zlyhali a zle sme predpovedali dokonca aj "obzvlast teplu" zimu.
 

 

no když jsem si poprvé četl ten váš blög, tak jsem se u toho grafu pozastavil. Hlavně mě zaujal ten komentář k němu: "

"Obr.5 Hide the decline" na stránke MetOffice: reklama na okraji stránky
zakrýva pokles globálnych teplôt (december 2009)"

V první chvíli jsme si myslel, že si z lidí děláte srandu, že takového dost pochybné argumetny uveřejňujete. To je jako bych si četl Blesk nebo Nový čas. Už zbývalo jen zvětšit písmo přes půl strany. Ale přiznávám se, že to byly jen mé pochybnosti, takže jsem si tím nemohl být až dosud jistý. Ten časový posun mi bohužel unikl.
Každopádně snaha udělat z klimatologů darebáky někdy zachází až do absurdních rozměrů. Tohle jsou uměle vyrobené důkazy o něčem co neexistuje.
Rozhdoně to ukazuje i na váši objektivitu a hodnocení emailů. Zajímalo by mě, kolik z těch komentářů bylo podobně přikrášlených. Plivete oheň a síru a nakonec se zjišťuje, že u mnohých argumentů zapracovalo prosté chtění a fantazie.
Zatím to vypadá, že váš blog se nese v duchu věty, kterou jste prorocky napsal hned na začátek:
"It doesn't matter what is true, it only matters what people believe is true."
 

?!?

zakryte su predsa teploty cca od roku 2001, zdaleka nie len za posledny rok 2009.
.
V korespondecii sa nepise o oficialnej stranke webu - vyrazas otvorene dvere.
V emailoch sa radili o tom, ako schovat neprijemny teplotny vyvoj po roku 2000
pri prezentacii k prednaske pre verejnost (mozno dostupna na strankach MetOffice).
 

 

Nic to nemění na skutečnosti, že tento obrázek je argument hodný bulváru se vším, co k tomu patří. Pokud akceptujete takovéto argunmenty, doporučil bych vám chodit raději na stránky a fóra Blesku či Nového času. Určitě tam najdete dostatek spolehlivého důkazního materiálu.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 > >>

Najčítanejšie


 1. Martin Greguš: Poslanec Blaha vs ETIKA. Viete aké predmety Ľ. Blaha učil na Akadémii policajného zboru? 309
 2. Peter Gregor: Čierno biela sloboda - Zanzibar. 190
 3. Martin Greguš: Matovičov status o obyčajných ľuďoch a dôchodcoch. Je to správna "interpretácia" situácie? 98
 4. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 77
 5. Karolína Olšavská: Dve sestry alebo Kam môže dospieť zlo zasiate rodičmi 77
 6. Simona Kyselicová: Ako som začala predávat' medovníky v zahraničí || Život v Nórsku 58
 7. Martin Ondráš: Prvý minister novej vlády o ktorého sa zaujíma generálna prokuratúra 35
 8. Michal Šimečka: Dedičstvo Fica a Pellegriniho - sme poslední v EÚ 31
 9. Matúš Lazúr: Testovanie je pripravené a najlepšie by bolo sa ho zúčastniť 30
 10. Tomáš Vodvářka: Židovský humor XXXIII 29

Rebríčky článkov


 1. Peter Biščo: Tata Fico & Pele syn - večerné rozhovory 2.
 2. Peter Biščo: Tata Fico & Pele syn - večerné rozhovory 1.
 3. Martin Krištoff: Problémy dodávok vakcín korigujú akcie farmafiriem
 4. Olívia Lacenová: Kuriérske spoločnosti sa zviezli na silnejúcich online nákupoch
 5. Stanislav Jurčišin: Kapitalistický úžernícky režim v plnom rozkvete. Quo vadis?
 6. Michal Ičo: Tibor Ičo- Stromy
 7. Stanislav Martinčko: Čo všetko hodinku meral Pellegrinimu krajčírsky majster???
 8. Jozo Peric: Chorváti chcú aj napriek pandémii euro. Chorvátsko ho prijme v roku 2023
 9. Vladimír Bohm: Zrušenie Trampových profilov urýchľuje koniec sociálnych sietí
 10. Dušan Seberíni: Nehádžte perly pod svine. Príhovor ministrovi zdravotníctva


Už ste čítali?